Czyszczenie i impregnacja marmuru, terrazzo, granitu, betonu

Nasza firma oferuje Państwu gruntowne czyszczenie kamienia, w szczególności marmuru i granitu, terrazzo (lastryko). Rodzaj technologii dobieramy w zależności od rodzaju posadzki. Po przeprowadzeniu gruntownego doczyszczania, krystalizacji, polerowania lub kompleksowej renowacji posadzki kamiennej warto dodatkowo zaimpregnować powierzchnię, aby błyszcząca posadzka jak najdłużej zachowała swój estetyczny wygląd. Impregnacja marmuru, granitu czy lastryko zmniejsza znacząco koszty użytkowania posadzki.

czyszczenie terrazzo (lastryko), impregnacja marmuru warszawa Czyszczenie posadzek kamiennych wykonujemy przy użyciu szorowarek jednotarczowych z odpowiednim narzędziem dostosowanym do rodzaju posadzki. W niektórych sytuacjach czyszczenie posadzek kamiennych, szczególnie marmuru i terrazzo, wykonujemy przy użyciu specjalnych padów. Dzięki temu poza czyszczeniem polerujemy także posadzkę, zwiększając jej połysk oraz zamykając pory. Tak wyczyszczona i wypolerowana posadzka jest dużo bardziej odporna na wnikanie wody, brudu i wszelkich innych substancji. Ma to szczególne znaczenie w obiektach, gdzie wymagany jest wysoki poziom higieny – jak markety czy zakłady produkcji żywności – a tam bardzo często spotykanym materiałem podłogowym są właśnie płytki lastryko.

Impregnacja posadzek jako uzupełnienie procesu czyszczenia

Po wykonaniu usługi czyszczenia polecamy wykonać impregnację posadzki. Impregnat nałożony na posadzkę marmurową (lub z innego kamienia) znacznie utrudni wnikanie brudu i wody w mikropory, co ułatwi utrzymanie kamienia w czystości i zachowa na dłużej jego piękny wygląd. Odpowiednia impregnacja marmuru daje także zwiększoną odporność na ścieranie posadzki. Doczyszczenie i renowacja posadzek kamiennych jest pracochłonne, a co za tym idzie także dość kosztowne, dlatego łatwiej i taniej jest zadbać o odpowiednią pielęgnację posadzki. Okresowa impregnacja marmuru pozwoli na utrzymanie posadzki w dobrym stanie przez znacznie dłuższy czas. Czyszczenie posadzek marmurowych po zaimpregnowaniu jest łatwiejsze – przebiega znacznie szybciej i nie wymaga stosowania padów do polerowania.

W przypadku posadzek granitowych impregnat utrudni wnikanie brudu i wody w pory kamienia, zabezpieczając posadzkę przed szybkim brudzeniem się. Impregnat nie zwięsza połysku posadzki oraz nie tworzy filmu ochronnego (tak jak w przypadku powłok polimerowych) pozostawiając naturalny wygląd granitu. Impregnujemy każdy rodzaj granitu, niezależnie od jego wykończenia – zarówno granit polerowany jak i płomieniowany. Należy mieć jednak na uwadze, że czym posadzka bardziej porowata tym impregnacja jest mniej skuteczna i należy wykonywać ją częściej.

Profesjonalne czyszczenie posadzek – Warszawa, województwo mazowieckie

Jako firma specjalizująca się w obsłudze posadzek twardych zapewniamy naszym Klientom dostęp do szerokiego zakresu profesjonalnych usług. Nasza oferta obejmuje prace, takie jak:

  • czyszczenie posadzek z kamienia,
  • impregnacja posadzek twardych.

Naszą specjalnością jest przede wszystkim marmur. Czyszczenie posadzek marmurowych i impregnacja marmuru pozwala zachować doskonałe walory estetyczne i funkcjonalne posadzki przez długi czas użytkowania.

Wszystkie usługi związane z czyszczeniem oraz impregnacją posadzek realizujemy na terenie miasta Warszawa, jak również pozostałych miejscowości województwa mazowieckiego. Zapewniamy kompleksową i profesjonalną obsługę, gwarantując uzyskanie pożądanego efektu finalnego.