Polerowanie betonu

Home » Polerowanie betonu

Szlifowanie i polerowanie betonu

Oferujemy Państwu usługę szlifowania i polerowania betonu. Obecnie polerowany beton jest bardzo modnym, ale również praktycznym materiałem wykończeniowym posadzek. Posadzki takie wykonuje się coraz częściej w domach jednorodzinnych i mieszkaniach, jednak równie często są wykorzystywane w przemyśle lub logistyce ze względu na swoje właściwości funkcjonalne.

polerowanie betonu warszawa

W naszej pracy rozróżniamy beton na polerowany i szlifowany. Beton polerowany to posadzka, którą obrabiamy bez użyciu agresywnych narzędzi, tak aby nie odkrywać kruszywa zawartego w betonie. Otrzymujemy w ten sposób błyszczącą posadzkę o jednolitym wyglądzie. Beton szlifowany to bardzo podobna posadzka, jednak głębiej wyszlifowana przez co osiągamy efekt podobny do posadzki z lastryko – mamy wyraźnie odsłonięte kruszywo, a całość jest wypolerowana. Późniejsze zachowanie się posadzki jest praktycznie jednakowe, tak więc klientowi do wyboru pozostawiamy decyzję co do wyglądu.

Należy mieć na uwadze, że w większości posadzek betonowych (nie przeznaczonych stricte pod polerowanie) kruszywo jest bardzo płytko pod powierzchnią mleczka cementowego i podczas szlifowania zostanie ono w pewnym stopniu odsłonięte, co jest normalne i jest to naturalny wygląd betonu. Aby tego uniknąć należy zastosować cienkowarstwową posadzkę betonową zawierającą bardzo drobne kruszywo, które po odkryciu nie tworzy efektu lastryka.

Beton: polerowanie, szlifowanie, impregnacja

Beton to niezwykle uniwersalny i wdzięczny materiał wykończeniowy o wszechstronnym zastosowaniu, którego zakres dodatkowo poszerza polerowanie i szlifowanie betonu. Obróbce szlifierskiej poddają się betony o minimalnej twardości B20. Posadzka z betonu polerowanego może mieć różne wykończenia – od matowej, przez satynową po wysoki połysk. Należy zwrócić uwagę, że czym bardziej błyszczący beton tym jest on bardziej praktyczny – łatwiej utrzymać go w czystości przez długi czas, ponieważ jest zabezpieczony przed wnikaniem wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Odpowiednio zaimpregnowany beton jest odporny na tworzenie się plam. Należy także rozróżnić beton polerowany mechanicznie od betonu nabłyszczanego przy pomocy akrylowych powłok wykończeniowych – kiedy na surowy, matowy beton stosowane są uszczelniacze i impregnaty, które tworzą błyszczącą powłokę – jest to rozwiązanie tańsze, jednak znacznie mniej trwałe i należy jest powtarzać co najmniej raz do roku. Posadzka z wypolerowanego mechanicznie i utwardzonego betonu zachowa swoje walory estetyczne dużo dłużej.

Beton polerowany – Warszawa

Usługi takie, jak szlifowanie i polerowanie betonu świadczymy na terenie miasta Warszawa i okolicy. Beton polerowany wykonujemy w obiektach mieszkalnych i użytkowych, także na potrzeby obiektów przemysłowych i magazynowych. Klientów zainteresowanych skorzystaniem z naszych usług zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i podpowiemy najlepszy sposób obróbki powierzchni w danym pomieszczeniu.