Szlifowanie lastryko, polerowanie lastryko / terrazzo

Szlifowanie lastryko, polerowanie lastrykoWykonujemy szlifowanie lastryko, którego celem jest całkowite odnowienie posadzki. Lastryko (inaczej terrazzo) jest obecnie bardzo szeroko stosowanym materiałem budowlanym, szczególnie w budownictwie przemysłowym, choć można je spotkać także w domach prywatnych, klatkach schodowych bloków mieszkalnych i innych miejscach. Najczęściej z lastryka wykonuje się posadzki i schody, a rzadziej także parapety.

Posadzki lastrykowe są także szczególnie popularne w wielkopowierzchniowych obiektach handlowych. Jest to materiał, który podczas eksploatacji ulega niszczeniu. W porównaniu z np. gresem jest on jednak możliwy do odnowienia. Renowację posadzek przeprowadza się poprzez szlifowanie i polerowanie lastryko.

Uwaga! Nasza firma nie wykonuje renowacji klatek schodowych. Realizujemy zlecenia na otwartych powierzchniach.

Posadzki wykonane z lastryko są dość wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, jednak z czasem, jak każdy rodzaj posadzki, ulegają zniszczeniu i zabrudzeniu. Taki brud jest niemożliwy do usunięcia w trakcie codziennego mycia. W takich przypadkach konieczne jest wykonanie gruntownego czyszczenia, a w większości przypadków potrzebne jest także szlifowanie i polerowanie lastryko. Szlifowanie lastryka wykonujemy w celu przywrócenia jego walorów estetycznych i użytkowych.

W zależności od rodzaju lastryka, poziomu jego zniszczenia i zabrudzenia wykorzystujemy rożne technologie jego renowacji. W najbardziej skomplikowanym przypadku – podłogi starej, zabrudzonej oraz ze zniszczoną strukturą, popękanej konieczne jest przeprowadzenie pełnego procesu renowacji lastryko, na który składają się następujące elementy:

Szlifowanie lastryko

Gruntowne doczyszczenie posadzki z lastryko, w celu usunięcia brudu, który nie zdążył głęboko wniknąć w pory lastryka
Szlifowanie lastryka metalami w celu usunięcia nierówności posadzki oraz najgłębszych rys i wżerów
Wypełnienie ubytków i uszkodzonych dylatacji. Uzupełnianie lastryko w miejscach gdzie wykonywane były nieprofesjonalne naprawy. Naprawa schodów z lastryko – poprzez wylanie nowych stopnic lub uzupełnienie istniejących.
Szlifowanie lastryko w celu wyrównania po szpachlowaniu.
Szlifowanie lastryko diamentami – proces szlifowania posadzki kolejnymi gradacjami diamentów, w celu usunięcia rys po poprzednich narzędziach oraz wstępne wybłyszczenie posadzki.

Polerowanie lastryko / terrazzo

Polerowanie lastryko – mechaniczne polerowanie posadzki przy zastosowaniu proszku polerskiego lub padów polerskich, w celu nadania posadzce efektu „mokrej podłogi”, czyli wysokiego połysku
Impregnacja lastryko – wyszlifowaną posadzkę należy zaimpregnować, co utrudni wnikanie brudu w pory lastryka, zachowując na dłużej jej estetyczny wygląd
Okresowe odnawianie połysku (poleru) lastryka poprzez wykonanie podszlifu padami diamentowymi i polerskimi oraz ponowna impregnacja.

Usługi wykonujemy we wszelkiego rodzaju obiektach – posiadamy sprzęt i wykwalifikowanych pracowników zarówno do precyzyjnych pracach na klatkach schodowych jak i w obiektach wielkopowierzchniowych – jak markety, zakłady produkcyjne itp.

Z przyjemnością wykonamy dla Państwa prezentację, która polegać będzie na kompleksowym wyszlifowaniu niewielkiego fragmentu podłogi, co pozwoli ocenić w praktyce ostateczny efekt naszych prac. W zależności od Państwa oczekiwań możemy zastosować różne wykończenie – od półmatu do połysku (wypolerowanego lastryko).

W naszych pracach korzystamy z najnowszych technologii, profesjonalnego sprzętu oraz środków chemicznych, co pozwala na świadczenie usługi wysokiej jakości. Posiadamy sprzęt, który umożliwia wykonanie całego procesu szlifowania (renowacji) posadzek wykonanych z lastryko.