Szlifowanie i polerowanie Granitu

Szlifowanie granituGranit to kamień, który po odpowiedniej obróbce świetnie prezentuje się jako materiał budowlany służący do wykonywania posadzek, blatów itp. Pomimo, że jest to jeden z najtwardszych kamieni granit podlega zużyciu w trakcie eksploatacji. Narażony jest on na liczne czynniki, takie jak piach wnoszony na butach, sól drogową oraz środki chemiczne, które powodują powstawanie rys, niwelują połysk oraz powstawanie ubytków. Wszystkie te czynniki wpływają na utratę przez posadzki granitowe swojego naturalnego piękna, a także znaczny zwiększenie problemów z utrzymaniem czystości. W takim przypadku niezbędne jest szlifowanie granitu, jego wypolerowanie oraz odpowiednie zabezpieczenie.

Nasza firma oferuje Państwu szlifowanie granitu. Celem tego procesu jest przewrócenie posadzce wykonanej z granitu jej naturalnego piękna, czyli wytworzenie efektu lustra. Realizacja usługi przebiega wieloetapowo:

Przed szlifowaniem posadzka jest dokładnie doczyszczana oraz usuwane są z jej powierzchni wszelkie impregnaty oraz powłoki zabezpieczające.
Wyrównanie posadzki poprzez kilkuetapowe szlifowanie narzędziami metalowymi. Na tym etapie usuwamy nierówności posadzki, klawiszowanie płytek granitowych oraz duże rysy i wżery.
Następnie szlifowanie granitu jest realizowane za pomocą krążków diamentowych przy zastosowaniu różnych gradacji, aby usunąć rysy po szlifowaniu metalem oraz wstępnie wybłyszczyć posadzkę.
Dalszym etapem jest polerowanie granitu przy pomocy odpowiednio dobranego proszku polerskiego, co wybłyszczy posadzkę granitową.
Kolejnym krokiem jest wykonanie polerowania specjalnym kremem, zawierającym nanocząsteczki, które penetrują mikropory granitu, dodatkowo wybłyszczając oraz wzmacniając strukturę granitu.
Na życzenie Klienta możemy także przeprowadzić impregnację granitu, aby ułatwić jego późniejsze sprzątanie. Impregnat uniemożliwia przedostanie się do posadzki brudu, wody lub jakichkolwiek innych cząsteczek, zatrzymując je na powierzchni. Dzięki temu posadzka jest łatwa do utrzymania w czystości i dłużej zachowa swój piękny wygląd.

Zachęcamy naszych Klientów do przeprowadzenia przez nas prezentacji naszych możliwości, poprzez przeprowadzenie kompletnego procesu na niewielkim fragmencie posadzki. Pozwala to zobaczyć ostateczny efekt tej usługi i podjąć decyzję co do jej wykonania na całości posadzki.

W naszych pracach korzystamy z najnowszych technologii, profesjonalnego sprzętu oraz środków chemicznych, co pozwala na świadczenie usługi wysokiej jakości.