Szlifowanie kamienia naturalnego

Home » Szlifowanie kamienia naturalnego

Szlifowanie kamienia naturalnego

Szlifowanie kamienia naturalnegoZajmujemy się szlifowaniem powierzchni elementów ciętych każdego rodzaju kamieni. Szlifowanie kamienia naturalnego to podstawowy proces obróbki powierzchni – dzięki temu procesowi możliwe jest uzyskanie powierzchni pół-polerowanej, polerowanej o lustrzanym połysku.

Na czym polega proces szlifowania kamienia?

Szlifowanie kamienia naturalnego rozpoczyna się od wyrównania powierzchni za pomocą agresywnych narzędzi szlifierskich. Płyta kamienia może mieć dowolną strukturę powierzchni – wykończenia. Szlifowanie kamienia naturalnego odbywa się w czterech etapach.

Etap pierwszy:

  • Usunięcie wierzchniej warstwy kamienia przy zastosowaniu diamentowych narzędzi o gradacjach od 16 do 120. Proces ten ma na celu usunięcie wszelkich zarysowań oraz żłobień, które mogły powstać podczas etapu produkcyjnego lub przecinania kamienia przy użyciu piły. Poprzez usuwanie wierzchniej warstwy możliwe jest pozbycie się przebarwień powstałych na kamieniu, który jest mniej odporny na barwiące substancje.

Etap drugi:

  • Żywicowanie powierzchni kamienia – jeżeli projekt końcowy wymaga takiej czynności. Proces rozpoczyna się od oczyszczenia powierzchni za pomocą szczotki oraz płukania wodą. Po osuszeniu kamienia nakładamy na niego warstwę żywicy i pozostawiamy do wyschnięcia – zajmuje to od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin.

Etap trzeci:

  • Szlifowanie powierzchni kamienia odbywa się przy użyciu diamentowych narzędzi szlifierskich. Proces szlifowania rozpoczyna się od granulacji na poziomie 120 i jest powtarzany wielokrotnie na całej powierzchni obrabianego kamienia do momentu, kiedy usunięte zostaną z niego koliste rysy powstałe podczas pierwszego etapu. Kolejnym krokiem jest zmiana narzędzi, które kolejno posiadają gradację na poziomie 220, 400, 800, a w niektórych przypadkach nawet 1500. Szlifowanie kamienia naturalnego może zostać zakończone na dowolnym etapie, w zależności od efektu, jaki chce uzyskać klient.

Etap czwarty:

  • Wykończenie powierzchni do odpowiedniej wersji – matowej, pół-polerowanej lub polerowanej. W tym celu używamy różnych proszków polerskich, krystalizatorów i innych specjalnie dobranych substancji. Po wykonaniu polerowania proszkiem konieczne jest przeprowadzanie impregnacji – tutaj konieczne jest dostosowanie preparatu do wymagań obiektu, rodzaju kamienia, jego wykończenia.

Nasze biuro handlowe mieści się na terenie miasta Warszawa, a główna siedziba firmy w Milanówku. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami w celu poznania pełnej oferty.