Szlifowanie i polerowanie marmuru

Szlifowanie polerowanie marmuruMarmur jest kamieniem miękkim i narażonym w dużym stopniu na niszczenie spowodowane przez piasek wnoszony na butach, sól drogową czy środki chemiczne. Z czasem posadzka traci połysk, staje się trudna w sprzątaniu, a także pojawiają się w niej ubytki. W takim przypadku, aby odnowić posadzkę nadając jej naturalny połysk wykonujemy szlifowanie i polerowanie marmuru (renowację posadzki).

W przypadku zniszczonej posadzki marmurowej konieczne jest ocenienie jej stanu przed przystąpieniem do wyceny zlecenia. Na tym etapie oceniamy stopień porysowania, głębokość rys, wielkość ubytków w kamieniu i w fugach, a także klawiszowanie posadzki. Na podstawie wstępnej oceny stanu posadzki dobieramy odpowiednią technologię. Decydujemy czy należy zgrubnie szlifowanie marmur czy wystarczające będzie samo polerowanie i krystalizacja. Zazwyczaj realizacja zlecenia zawiera się w kilku krokach, wśród których mogą znaleźć się:

Zgrubne szlifowanie marmuru

Szlifowanie marmuru agresywnymi narzędziami w celu usunięcia nierówności posadzki oraz najgłębszych rys. Wyrównujemy posadzkę,co pozwoli rozpocząć pracę przy pomocy narzędzi diamentowych i wysokich obrotów. Szlifowanie pozostawi idealnie równą posadzkę – odbite światło nie będzie się załamywać na fugach.
Wypełnienie ubytków i fug przy pomocy żywicy poliestrowej lub fug mineralnych.
Szlifowanie kamieniami w celu wyrównania po szpachlowaniu – w tym etapie przy użyciu specjalnych narzędzi zbieramy nadmiar szpachli i otrzymujemy równą powierzchnię – fuga poliestrowa jest na równym poziomie z kamieniem. Dzięki temu podczas użytkowania nie zbiera się w niej brud.

Polerowanie marmuru

Polerowanie marmuru diamentami – jest to wielostopniowy proces szlifowania posadzki kolejnymi gradacjami diamentów (zazwyczaj pracujemy na gradacjach 60-1800). Celem polerowania jest wybłyszczenie marmuru i nadanie mu idealnie gładkiej struktury. Dzięki polerowaniu marmur będzie idealni gładki i nie powstanie efekt skórki pomarańczy po krystalizacji.
Krystalizacja marmuru – proces chemiczny przy obróbce kamienia polegający na tym, że cząsteczki wapnia zawarte w marmurze reagują z krystalizatorem tworząc powierzchnię o bardzo wysokim połysku. Proces ten wzmacnia wierzchnią strukturę marmuru. Marmur staje się  mniej podatny na ścieranie. Nie wszystkie marmury poddają się krystalizacji – w takich przypadkach dobieramy odpowiedni proszek polerski, w celu nadania posadzce efektu „mokrej podłogi”.
Impregnacja marmuru – na życzenie Klienta możemy także wyszlifowaną posadzkę zaimpregnować, co znacznie utrudni wnikanie brudu i ułatwi jej codzienną pielęgnację.

Szlifowanie i polerowanie marmuru pozwoli nadać bardzo wysoki połysk posadzce, a także idealnie ją wyrównać, co znacznie ułatwi późniejsze utrzymanie podłogi w czystości.

Z przyjemnością wykonamy dla Państwa prezentację, która polegać będzie na wyszlifowaniu niewielkiego fragmentu podłogi, co pozwoli ocenić w praktyce ostateczny efekt naszych prac. Posiadamy duże doświadczenie w obróbce wielu rodzajów marmuru.Należy pamiętać, że każdy rodzaj marmuru ma nieco inne właściwości i obrabia się go w nieco inny sposób. Podczas pracy wykorzystujemy różne techniki szlifowania oraz różne środki chemiczne.

W naszych pracach korzystamy z najnowszych technologii, profesjonalnego sprzętu oraz środków chemicznych, co pozwala na świadczenie usługi wysokiej jakości. Posiadamy sprzęt, który umożliwia szlifowanie (renowację) różnego rodzaju powierzchni – posadzek, blatów, schodów, parapetów. Usługi świadczymy na terenie całej Polski – Warszawa, Poznań, Łódź, Gdańsk, Kraków i inne miasta. Zapraszamy do kontaktu.